Ziemia zbyt obiecana

Podcast

„Ziemia zbyt obiecana” to pierwszy polskojęzyczny podcast o Izraelu. Opowiada o historii Izraela od przymierza z Abrahamem poprzez deklarację Balfoura, Deklarację niepodległości, Karty OWP i Hamasu, pokazuje społeczeństwo Izraela, od “wielobarwnego tłumu” poprzez tożsamości diasporyczne po współczesne spory o to, kto jest Żydem. Omawia także bieżące wydarzenia. Podcast Ziemia Zbyt Obiecana powstaje we współpracy z Fundacją ELNET, organizacją pozarządową, której celem jest pogłębianie relacji pomiędzy Europą a Izraelem w oparciu o wspólne potrzeby i demokratyczne wartości.  

Cel

Celem podcastu jest przybliżenie polskiemu słuchaczowi sfery społeczno-politycznej współczesnego Izraela. Wypełnienie luki dotyczącej Izraela wśród najlepszych programów informacyjno-edukacyjnych. Podcast kierowany jest m.in. do dziennikarzy, polityków i ekspertów zainteresowanych wydarzeniami w Izraelu i na Bliskim Wschodzie. Ale tak naprawdę każdy, kto interesuje się kulturą tego małego państwa, znajdzie w podcaście coś dla siebie. 

Autor

Autorem podcastu jest Konstanty Gebert, jeden z najwybitniejszych żydowskich dziennikarzy, autor wielu książek, wieloletni współpracownik Gazety Wyborczej i miesięcznika Midrasz. Wykładał gościnnie na najważniejszych uniwersytetach w kraju i zagranicą.

 

Cykl publikacji

Spotkania z Konstantym są publikowane w każdy poniedziałek rano w dwóch formatach:„Ziemia zbyt obiecana” co dwa tygodnie – 45 minutowy odcinek dotyczący wybranego zagadnienia. Solo lub w towarzystwie gości 

„Ziemia zbyt obiecana na szybko” co dwa tygodnie – 10 minutowy odcinek; omówienie w prosty i przystępny sposób najważniejszych aktualnych tematów związanych z wydarzeniami w Izraelu.

Ilustracje

Autorką identyfikacji wizualnej do podcastu jest Aleksandra Dobrzyńska, ilustratorka i graficzka znana w mediach społecznościowych jako Aleksandriusz. Absolwentka grafiki na UAPie. Pracowała dla marek takich jak Puma, Facebook, Parfois czy Monzo. W swoich pracach szczególną uwagę poświęca kolorom i ich połączeniom, nieprzerwanie poszukując nowych relacji.  https://www.instagram.com/aleksandriusz